Naar de inhoud
Stukadoorbedrijf Tilburg
Menu

Muren stucen in Best

Wij stucen wanden glad in Best: behangklaar of schilderklaar, met afplakken en opruimen.

Welke muren we in Best tegenkomen

De gemeente Best telt 13.886 woningen. De grootste groepen zijn gebouwd 1995 tot 2015 (25%) en 1985 tot 1995 (17%). Woningen van vóór 1945 zijn hier met 3% in de minderheid; het meeste stucwerk is van na de oorlog.

Rijtjeshuizen overheersen: 41% is een tussenwoning. De woonkamer loopt daar vaak van voor naar achter door, met lange wanden zonder onderbreking. Met 71% koopwoningen beslissen de meeste bewoners hier zelf over hun muren.

Woningen in de gemeente Best op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 19453%
1945 tot 196515%
1965 tot 197514%
1975 tot 198512%
1985 tot 199517%
1995 tot 201525%
vanaf 201513%

Per wijk in Best

Per wijk verschilt het: 100% eengezinswoningen in Kantonnier, 13% eengezinswoningen in Centrum.

6 van de 18 wijken van de gemeente Best. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoning
Naastenbest1.72382%49%
Wilhelminadorp1.69277%49%
Heivelden1.49178%36%
Salderes1.43997%49%
Heuveleind1.28793%50%
Centrum1.09213%3%
Woningen in de gemeente Best, 2025. Bron: CBS 86165NED.
WoningtypeDeel van de woningen
Tussenwoning41%
Hoekwoning18%
Twee-onder-een-kap9%
Vrijstaand13%
Appartement20%

Best in cijfers

Bron: CBS 86165NED (2025) en 82550NED (1 januari 2026); rit: OSRM.
Gemeente BestCijfer
Inwoners31.652
Woningen13.886
Eengezinswoningen80%
Koopwoningen71%
Huur van een corporatie20%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 464.000
Gebouwd vóór 199561%
Gem. oppervlak eengezinswoning154 m²
Adressen per km²1.471
Rijden vanaf Tilburg29,5 km, 34 min

Buurten in Best met de meeste eengezinswoningen

8 van de 16 buurten met 50 of meer woningen in de gemeente Best. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWoningenEengezinsKoop
Kantonnier558100%78%
Batadorp214100%97%
Steegsche Velden207100%81%
Aarlesche Erven40699%85%
Speelheide52498%98%
Salderes1.43997%81%
Buitengebied43596%87%
Heuveleind1.28793%85%

Zo werken we

In 4 stappen: opname, voorbereiden, stucen en opruimen. We kijken wat er op de muur zit, kloppen het af en meten de vierkante meters op. Lees hoe we muren stucen aanpakken, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Stucen op een muur die nat is door lekkage of optrekkend vocht. Eerst de oorzaak oplossen.
  • Schuren of afsteken van spuitpleister uit een huis van vóór 1994 zonder asbestonderzoek.

Parkeren voor de bus in Best

Parkeren in Best is gratis, behalve in een blauwe zone in een deel van het centrum (Oirschotseweg, Hoofdstraat, Kerkstraat, Dorpsplein en andere straten): maandag tot en met zaterdag van 9.30 tot 18.00 uur maximaal 2 uur met parkeerschijf. De ontheffing voor die zone is bedoeld voor bewoners, geldt alleen voor personenauto's en niet voor bussen of grote voertuigen. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 29,5 km rijden naar Best, ongeveer 34 minuten. Op dezelfde rit werken we in Oirschot, Eindhoven, Boxtel en Veldhoven. In de gemeente Best geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Best telt 18 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Naastenbest (1.723 woningen), Wilhelminadorp (1.692 woningen), Heivelden (1.491 woningen) en Salderes (1.439 woningen).

Vragen over muren stucen in Best

Stucen jullie ook muren in Best?

Ja, in de hele gemeente Best. Na een gratis opname krijg je een vaste prijs op papier.

Behangklaar of schilderklaar?

Gaat er behang op, dan is behangklaar genoeg. Wil je sauzen of schilderen, dan moet het schilderklaar zijn.

Komen jullie ook in Oirschot, Eindhoven en Boxtel?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 29,5 km rijden naar Best, ongeveer 34 minuten. Op dezelfde rit werken we in Oirschot, Eindhoven en Boxtel.

Muren stucen in de buurt van Best

Muren stucen in Best?

We komen kijken wat er op je muren en plafonds zit, meten op en zeggen welke afwerking past. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis opname