Naar de inhoud
Stukadoorbedrijf Tilburg
Menu

Muren stucen in Oirschot

Wij stucen wanden glad in Oirschot en Middelbeers, Oostelbeers en Spoordonk: behangklaar of schilderklaar, met afplakken en opruimen.

Welke muren we in Oirschot tegenkomen

De gemeente Oirschot telt 8.639 woningen. De grootste groepen zijn gebouwd 1975 tot 1985 (17%) en 1985 tot 1995 (16%). Woningen van vóór 1945 zijn hier met 12% in de minderheid; het meeste stucwerk is van na de oorlog.

34% van de woningen is vrijstaand. Dat betekent vaak hoge wanden, een open trapgat en meer vierkante meters per kamer. Met 75% koopwoningen beslissen de meeste bewoners hier zelf over hun muren.

Woningen in de gemeente Oirschot op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194512%
1945 tot 196512%
1965 tot 197515%
1975 tot 198517%
1985 tot 199516%
1995 tot 201516%
vanaf 201511%

Per wijk in Oirschot

Per wijk verschilt het: 95% eengezinswoningen in Oostelbeers, 76% eengezinswoningen in Oirschot.

Alle wijken van de gemeente Oirschot. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoning
Oirschot5.14076%28%
Middelbeers en Westelbeers1.61588%13%
Spoordonk1.03494%6%
Oostelbeers75595%14%
Woningen in de gemeente Oirschot, 2025. Bron: CBS 86165NED.
WoningtypeDeel van de woningen
Tussenwoning22%
Hoekwoning14%
Twee-onder-een-kap13%
Vrijstaand34%
Appartement18%

Oirschot in cijfers

Bron: CBS 86165NED (2025) en 82550NED (1 januari 2026); rit: OSRM.
Gemeente OirschotCijfer
Inwoners19.536
Woningen8.639
Eengezinswoningen82%
Koopwoningen75%
Huur van een corporatie13%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 504.000
Gebouwd vóór 199572%
Gem. oppervlak eengezinswoning172 m²
Adressen per km²655
Rijden vanaf Tilburg24,1 km, 26 min

Buurten in Oirschot met de meeste eengezinswoningen

8 van de 15 buurten met 50 of meer woningen in de gemeente Oirschot. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWoningenEengezinsKoop
De Notel1.56998%88%
Verspreide huizen Spoordonk72496%92%
Oostelbeers51596%81%
Verspreide huizen Middelbeers24195%83%
Spoordonk31092%79%
Verspreide huizen Oostelbeers24092%87%
Verspreide huizen Westelbeers11792%86%
Verspreide huizen Zuid-Oirschotse Heide48090%81%

Zo werken we

In 4 stappen: opname, voorbereiden, stucen en opruimen. We kijken wat er op de muur zit, kloppen het af en meten de vierkante meters op. Lees hoe we muren stucen aanpakken, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Stucen op een muur die nat is door lekkage of optrekkend vocht. Eerst de oorzaak oplossen.
  • Schuren of afsteken van spuitpleister uit een huis van vóór 1994 zonder asbestonderzoek.

Parkeren voor de bus in Oirschot

In het centrum geldt een blauwe zone ma t/m za 9.00 tot 18.00 uur met parkeerschijf en maximaal 1 uur; buiten die uren geldt geen tijdslimiet binnen de vakken. Op de parkeerterreinen mag onbeperkt geparkeerd worden en op de Markt is parkeren gratis, behalve op dinsdag van 6.00 tot 15.00 uur (weekmarkt). Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 24,1 km rijden naar Oirschot, ongeveer 26 minuten. Op dezelfde rit werken we in Best, Boxtel, Oisterwijk en Eindhoven. In de gemeente Oirschot geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Oirschot telt 4 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Oirschot (5.140 woningen), Middelbeers en Westelbeers (1.615 woningen), Spoordonk (1.034 woningen) en Oostelbeers (755 woningen). Behalve in Oirschot zelf werken we ook in Middelbeers, Oostelbeers en Spoordonk.

Vragen over muren stucen in Oirschot

Stucen jullie ook muren in Oirschot?

Ja, in de hele gemeente Oirschot. Na een gratis opname krijg je een vaste prijs op papier.

Behangklaar of schilderklaar?

Gaat er behang op, dan is behangklaar genoeg. Wil je sauzen of schilderen, dan moet het schilderklaar zijn.

Komen jullie ook in Middelbeers, Oostelbeers en Spoordonk?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 24,1 km rijden naar Oirschot, ongeveer 26 minuten. Op dezelfde rit werken we in Best, Boxtel en Oisterwijk.

Muren stucen in de buurt van Oirschot

Muren stucen in Oirschot?

We komen kijken wat er op je muren en plafonds zit, meten op en zeggen welke afwerking past. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis opname