Naar de inhoud
Stukadoorbedrijf Tilburg
Menu

Muren stucen in Waalwijk

Wij stucen wanden glad in Waalwijk en Sprang-Capelle en Waspik: behangklaar of schilderklaar, met afplakken en opruimen.

Welke muren we in Waalwijk tegenkomen

De gemeente Waalwijk telt 22.980 woningen. De grootste groepen zijn gebouwd 1995 tot 2015 (19%) en 1965 tot 1975 (18%). Woningen van vóór 1945 zijn hier met 11% in de minderheid; het meeste stucwerk is van na de oorlog.

De woningtypes zijn gemengd: 32% tussenwoning, 16% hoekwoning, 11% twee-onder-een-kap en 16% vrijstaand. 30% van de woningen in de gemeente Waalwijk is van een woningcorporatie. Huur je, dan vraag je voor stucwerk eerst toestemming aan je verhuurder.

Woningen in de gemeente Waalwijk op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194511%
1945 tot 196515%
1965 tot 197518%
1975 tot 198516%
1985 tot 199512%
1995 tot 201519%
vanaf 20159%

Per wijk in Waalwijk

Per wijk verschilt het: 91% eengezinswoningen in Waspik, 69% eengezinswoningen in Waalwijk.

Alle wijken van de gemeente Waalwijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoning
Waalwijk14.34369%36%
Sprang-Capelle6.14184%30%
Waspik2.29991%16%
Woningen in de gemeente Waalwijk, 2025. Bron: CBS 86165NED.
WoningtypeDeel van de woningen
Tussenwoning32%
Hoekwoning16%
Twee-onder-een-kap11%
Vrijstaand16%
Appartement25%

Waalwijk in cijfers

Bron: CBS 86165NED (2025) en 82550NED (1 januari 2026); rit: OSRM.
Gemeente WaalwijkCijfer
Inwoners51.241
Woningen22.980
Eengezinswoningen75%
Koopwoningen61%
Huur van een corporatie30%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 377.000
Gebouwd vóór 199572%
Gem. oppervlak eengezinswoning134 m²
Adressen per km²1.354
Rijden vanaf Tilburg19 km, 23 min

Buurten in Waalwijk met de meeste eengezinswoningen

8 van de 16 buurten met 50 of meer woningen in de gemeente Waalwijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWoningenEengezinsKoop
Waspik boven54298%72%
Capelle / Nieuwe Vaart1.25396%74%
Zanddonk2.07593%58%
Sprang1.22393%71%
Waspik beneden1.71888%68%
Antoniusparochie1.15488%68%
Vrijhoeve1.80787%55%
Meerdijk1.28685%85%

Zo werken we

In 4 stappen: opname, voorbereiden, stucen en opruimen. We kijken wat er op de muur zit, kloppen het af en meten de vierkante meters op. Lees hoe we muren stucen aanpakken, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Stucen op een muur die nat is door lekkage of optrekkend vocht. Eerst de oorzaak oplossen.
  • Schuren of afsteken van spuitpleister uit een huis van vóór 1994 zonder asbestonderzoek.

Parkeren voor de bus in Waalwijk

In het centrum van Waalwijk geldt betaald parkeren op maandag t/m zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur, en op vrijdagavond (koopavond) tot 21.00 uur. Bewoners, bedrijven en hun werknemers in het gebied net buiten de betaalde zone die geen eigen parkeergelegenheid hebben, kunnen in aanmerking komen voor een parkeervergunning. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 19 km rijden naar Waalwijk, ongeveer 23 minuten. Op dezelfde rit werken we in Kaatsheuvel, Drunen, Dongen en Raamsdonksveer. In de gemeente Waalwijk geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Waalwijk telt 3 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Waalwijk (14.343 woningen), Sprang-Capelle (6.141 woningen) en Waspik (2.299 woningen). Behalve in Waalwijk zelf werken we ook in Sprang-Capelle en Waspik.

Vragen over muren stucen in Waalwijk

Stucen jullie ook muren in Waalwijk?

Ja, in de hele gemeente Waalwijk. Na een gratis opname krijg je een vaste prijs op papier.

Behangklaar of schilderklaar?

Gaat er behang op, dan is behangklaar genoeg. Wil je sauzen of schilderen, dan moet het schilderklaar zijn.

Komen jullie ook in Sprang-Capelle en Waspik?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 19 km rijden naar Waalwijk, ongeveer 23 minuten. Op dezelfde rit werken we in Kaatsheuvel, Drunen en Dongen.

Muren stucen in de buurt van Waalwijk

Muren stucen in Waalwijk?

We komen kijken wat er op je muren en plafonds zit, meten op en zeggen welke afwerking past. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis opname