Naar de inhoud
Stukadoorbedrijf Tilburg
Menu

Muren stucen in Tilburg

Wij stucen wanden glad in Tilburg en Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel: behangklaar of schilderklaar, met afplakken en opruimen.

Welke muren we in Tilburg tegenkomen

De gemeente Tilburg telt 107.966 woningen. De grootste groepen zijn gebouwd 1995 tot 2015 (21%) en vóór 1945 (17%). 17% van de woningen is van vóór 1945. Daar zit vaak nog oud pleisterwerk op steen of op latten; bij de opname kloppen we het af om holle plekken te vinden.

38% van de woningen is een appartement. Daar werken we per kamer, met de lift of het trappenhuis als enige toegang, en spreken we vooraf af waar we het materiaal kwijt kunnen. 31% van de woningen in de gemeente Tilburg is van een woningcorporatie. Huur je, dan vraag je voor stucwerk eerst toestemming aan je verhuurder.

Woningen in de gemeente Tilburg op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194517%
1945 tot 196513%
1965 tot 197516%
1975 tot 198511%
1985 tot 199512%
1995 tot 201521%
vanaf 201510%

Per wijk in Tilburg

Per wijk verschilt het: 100% eengezinswoningen in Leeuwerik, 0% eengezinswoningen in Heyhoef.

6 van de 59 wijken van de gemeente Tilburg. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoning
Het Zand6.04546%34%
Berkel-Enschot5.98385%29%
Heikant5.42647%35%
Binnenstad5.05910%8%
De Reit4.18628%18%
Udenhout3.70088%26%
Woningen in de gemeente Tilburg, 2025. Bron: CBS 86165NED.
WoningtypeDeel van de woningen
Tussenwoning40%
Hoekwoning13%
Twee-onder-een-kap5%
Vrijstaand4%
Appartement38%

Tilburg in cijfers

Bron: CBS 86165NED (2025) en 82550NED (1 januari 2026); rit: OSRM.
Gemeente TilburgCijfer
Inwoners230.357
Woningen107.966
Eengezinswoningen62%
Koopwoningen50%
Huur van een corporatie31%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 339.000
Gebouwd vóór 199569%
Gem. oppervlak eengezinswoning133 m²
Adressen per km²2.935
Rijden vanaf Tilburgthuisbasis

Buurten in Tilburg met de meeste eengezinswoningen

8 van de 198 buurten met 50 of meer woningen in de gemeente Tilburg. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWoningenEengezinsKoop
De Blaak Zuid-West873100%97%
De Kievit Noord-Oost650100%65%
Huibeven Oost645100%96%
Leeuwerik Zuid588100%94%
Dongewijk Noord562100%88%
De Kievit Noord-West550100%79%
Leeuwerik West550100%88%
Stappegoor Zuid537100%84%

Zo werken we

In 4 stappen: opname, voorbereiden, stucen en opruimen. We kijken wat er op de muur zit, kloppen het af en meten de vierkante meters op. Lees hoe we muren stucen aanpakken, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Stucen op een muur die nat is door lekkage of optrekkend vocht. Eerst de oorzaak oplossen.
  • Schuren of afsteken van spuitpleister uit een huis van vóór 1994 zonder asbestonderzoek.

Parkeren voor de bus in Tilburg

Tilburg heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijf met KvK-inschrijving kan via het Digitaal Parkeerloket van P1 een maandvergunning nemen die een maand op alle betaalde plekken geldt; in de binnenstad kun je op straat alleen een dagticket van 25 euro kopen. Laden en lossen in de binnenstad mag dagelijks van 6.00 tot 11.00 uur, en voor onderhoud of reparatie buiten die tijden is een verkeersontheffing mogelijk (vanaf 26,55 euro voor maximaal 13 dagen). Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt een zero-emissiezone binnen de ringbanen van Tilburg. Bestelauto's van emissieklasse 5 mogen er tot 1 januari 2027 in, emissieklasse 6 (eerste toelating voor 2025) volgens de landelijke regel tot 1 januari 2028, met een voorstel om dat te verlengen tot 1 januari 2029. Vanaf 2030 mogen alleen bestelbussen zonder uitstoot erin, en een ontheffing vraag je aan bij de RDW. Bron

Waar we rijden

Tilburg is onze thuisbasis, dus we zijn snel ter plaatse. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Dongen, Rijen en Kaatsheuvel.

De gemeente Tilburg telt 59 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Het Zand (6.045 woningen), Berkel-Enschot (5.983 woningen), Heikant (5.426 woningen) en Binnenstad (5.059 woningen). Behalve in Tilburg zelf werken we ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

Vragen over muren stucen in Tilburg

Stucen jullie ook muren in Tilburg?

Ja, in de hele gemeente Tilburg. Na een gratis opname krijg je een vaste prijs op papier.

Behangklaar of schilderklaar?

Gaat er behang op, dan is behangklaar genoeg. Wil je sauzen of schilderen, dan moet het schilderklaar zijn.

Komen jullie ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel?

Ja. Tilburg is onze thuisbasis, dus we zijn snel ter plaatse. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Dongen en Rijen.

Muren stucen in de buurt van Tilburg

Muren stucen in Tilburg?

We komen kijken wat er op je muren en plafonds zit, meten op en zeggen welke afwerking past. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis opname