Naar de inhoud
Stukadoorbedrijf Tilburg
Menu

Muren stucen in Sint-Michielsgestel

Wij stucen wanden glad in Sint-Michielsgestel en Den Dungen, Gemonde, Berlicum en Middelrode: behangklaar of schilderklaar, met afplakken en opruimen.

Welke muren we in Sint-Michielsgestel tegenkomen

De gemeente Sint-Michielsgestel telt 12.748 woningen. De grootste groepen zijn gebouwd 1965 tot 1975 (22%) en 1995 tot 2015 (18%). Woningen van vóór 1945 zijn hier met 11% in de minderheid; het meeste stucwerk is van na de oorlog.

27% van de woningen is vrijstaand. Dat betekent vaak hoge wanden, een open trapgat en meer vierkante meters per kamer. Met 75% koopwoningen beslissen de meeste bewoners hier zelf over hun muren.

Woningen in de gemeente Sint-Michielsgestel op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194511%
1945 tot 196514%
1965 tot 197522%
1975 tot 198512%
1985 tot 199514%
1995 tot 201518%
vanaf 20159%

Per wijk in Sint-Michielsgestel

Per wijk verschilt het: 97% eengezinswoningen in Gemonde, 81% eengezinswoningen in Berlicum.

Alle wijken van de gemeente Sint-Michielsgestel. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoning
Sint-Michielsgestel4.72483%33%
Berlicum3.54781%21%
Den Dungen2.72291%23%
Gemonde88497%8%
Middelrode80797%13%
Woningen in de gemeente Sint-Michielsgestel, 2025. Bron: CBS 86165NED.
WoningtypeDeel van de woningen
Tussenwoning24%
Hoekwoning15%
Twee-onder-een-kap19%
Vrijstaand27%
Appartement14%

Sint-Michielsgestel in cijfers

Bron: CBS 86165NED (2025) en 82550NED (1 januari 2026); rit: OSRM.
Gemeente Sint-MichielsgestelCijfer
Inwoners30.176
Woningen12.748
Eengezinswoningen86%
Koopwoningen75%
Huur van een corporatie16%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 492.000
Gebouwd vóór 199573%
Gem. oppervlak eengezinswoning171 m²
Adressen per km²663
Rijden vanaf Tilburg29,2 km, 36 min

Buurten in Sint-Michielsgestel met de meeste eengezinswoningen

8 van de 21 buurten met 50 of meer woningen in de gemeente Sint-Michielsgestel. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWoningenEengezinsKoop
Verspreide huizen Spurk en 't Woud19199%90%
Gemonde60197%82%
Middelrode58097%86%
Verspreide huizen ten oosten van Gemonde14897%91%
Verspr.h. Sint-Michielsgestelse polders11797%82%
Verspreide huizen Genenberg15896%92%
Verspreide huizen Middelrode13695%88%
Maaskantje66394%83%

Zo werken we

In 4 stappen: opname, voorbereiden, stucen en opruimen. We kijken wat er op de muur zit, kloppen het af en meten de vierkante meters op. Lees hoe we muren stucen aanpakken, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Stucen op een muur die nat is door lekkage of optrekkend vocht. Eerst de oorzaak oplossen.
  • Schuren of afsteken van spuitpleister uit een huis van vóór 1994 zonder asbestonderzoek.

Parkeren voor de bus in Sint-Michielsgestel

In het centrum zijn ruim 250 openbare parkeerplaatsen rond het winkelgebied (Petrus Dondersplein, Adrianusplein, Hof van Overkerk), met op vrijdag en zaterdag parkeerschijfzones (blauwe zones). Bewoners van huurappartementen kunnen een ontheffing voor die zones aanvragen. De pagina noemt geen betaald parkeren. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 29,2 km rijden naar Sint-Michielsgestel, ongeveer 36 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vught, Den Bosch, Boxtel en Oisterwijk. In de gemeente Sint-Michielsgestel geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Sint-Michielsgestel telt 5 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Sint-Michielsgestel (4.724 woningen), Berlicum (3.547 woningen), Den Dungen (2.722 woningen) en Gemonde (884 woningen). Behalve in Sint-Michielsgestel zelf werken we ook in Den Dungen, Gemonde, Berlicum en Middelrode.

Vragen over muren stucen in Sint-Michielsgestel

Stucen jullie ook muren in Sint-Michielsgestel?

Ja, in de hele gemeente Sint-Michielsgestel. Na een gratis opname krijg je een vaste prijs op papier.

Behangklaar of schilderklaar?

Gaat er behang op, dan is behangklaar genoeg. Wil je sauzen of schilderen, dan moet het schilderklaar zijn.

Komen jullie ook in Den Dungen, Gemonde en Berlicum?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 29,2 km rijden naar Sint-Michielsgestel, ongeveer 36 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vught, Den Bosch en Boxtel.

Muren stucen in de buurt van Sint-Michielsgestel

Muren stucen in Sint-Michielsgestel?

We komen kijken wat er op je muren en plafonds zit, meten op en zeggen welke afwerking past. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis opname