Naar de inhoud
Stukadoorbedrijf Tilburg
Menu

Muren stucen in Hilvarenbeek

Wij stucen wanden glad in Hilvarenbeek en Diessen, Esbeek, Biest-Houtakker en Haghorst: behangklaar of schilderklaar, met afplakken en opruimen.

Welke muren we in Hilvarenbeek tegenkomen

De gemeente Hilvarenbeek telt 7.268 woningen. De grootste groepen zijn gebouwd 1995 tot 2015 (21%) en 1975 tot 1985 (16%). Woningen van vóór 1945 zijn hier met 10% in de minderheid; het meeste stucwerk is van na de oorlog.

33% van de woningen is vrijstaand. Dat betekent vaak hoge wanden, een open trapgat en meer vierkante meters per kamer. Met 75% koopwoningen beslissen de meeste bewoners hier zelf over hun muren.

Woningen in de gemeente Hilvarenbeek op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194510%
1945 tot 196514%
1965 tot 197515%
1975 tot 198516%
1985 tot 199514%
1995 tot 201521%
vanaf 201511%

Per wijk in Hilvarenbeek

Per wijk verschilt het: 98% eengezinswoningen in Biest-Houtakker, 83% eengezinswoningen in Hilvarenbeek.

Alle wijken van de gemeente Hilvarenbeek. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoning
Hilvarenbeek4.13383%27%
Diessen1.72889%18%
Esbeek54296%13%
Biest-Houtakker39498%7%
Haghorst37497%10%
Woningen in de gemeente Hilvarenbeek, 2025. Bron: CBS 86165NED.
WoningtypeDeel van de woningen
Tussenwoning22%
Hoekwoning14%
Twee-onder-een-kap18%
Vrijstaand33%
Appartement13%

Hilvarenbeek in cijfers

Bron: CBS 86165NED (2025) en 82550NED (1 januari 2026); rit: OSRM.
Gemeente HilvarenbeekCijfer
Inwoners16.149
Woningen7.268
Eengezinswoningen87%
Koopwoningen75%
Huur van een corporatie14%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 481.000
Gebouwd vóór 199569%
Gem. oppervlak eengezinswoning176 m²
Adressen per km²595
Rijden vanaf Tilburg10 km, 16 min

Buurten in Hilvarenbeek met de meeste eengezinswoningen

8 van de 11 buurten met 50 of meer woningen in de gemeente Hilvarenbeek. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWoningenEengezinsKoop
Baarschot108100%91%
Haghorst23899%86%
Biest-Houtakker32098%84%
Verspreide huizen Baarschot21698%86%
Verspreide huizen Esbeek16198%83%
Verspreide huizen Hilvarenbeek26997%85%
Esbeek38196%81%
Verspreide huizen Haghorst13695%88%

Zo werken we

In 4 stappen: opname, voorbereiden, stucen en opruimen. We kijken wat er op de muur zit, kloppen het af en meten de vierkante meters op. Lees hoe we muren stucen aanpakken, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Stucen op een muur die nat is door lekkage of optrekkend vocht. Eerst de oorzaak oplossen.
  • Schuren of afsteken van spuitpleister uit een huis van vóór 1994 zonder asbestonderzoek.

Parkeren voor de bus in Hilvarenbeek

Parkeren in Hilvarenbeek is overal gratis, ook in het centrum, waar twee parkeerschijfzones (blauwe belijning) zijn. In de blauwe zone mag je maximaal 2 uur parkeren (Ypelaerstraat en achter 't Raadhuis 3 uur), maandag t/m zaterdag van 9 tot 18 uur; langer staan kan op de Cantorijstraat, Koestraat, Papenstraat en Sint Sebastiaanstraat. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 10 km rijden naar Hilvarenbeek, ongeveer 16 minuten. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Tilburg, Oisterwijk en Alphen-Chaam. In de gemeente Hilvarenbeek geldt geen zero-emissiezone voor bestelbussen (bron).

De gemeente Hilvarenbeek telt 5 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Hilvarenbeek (4.133 woningen), Diessen (1.728 woningen), Esbeek (542 woningen) en Biest-Houtakker (394 woningen). Behalve in Hilvarenbeek zelf werken we ook in Diessen, Esbeek, Biest-Houtakker en Haghorst.

Vragen over muren stucen in Hilvarenbeek

Stucen jullie ook muren in Hilvarenbeek?

Ja, in de hele gemeente Hilvarenbeek. Na een gratis opname krijg je een vaste prijs op papier.

Behangklaar of schilderklaar?

Gaat er behang op, dan is behangklaar genoeg. Wil je sauzen of schilderen, dan moet het schilderklaar zijn.

Komen jullie ook in Diessen, Esbeek en Biest-Houtakker?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 10 km rijden naar Hilvarenbeek, ongeveer 16 minuten. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Tilburg en Oisterwijk.

Muren stucen in de buurt van Hilvarenbeek

Muren stucen in Hilvarenbeek?

We komen kijken wat er op je muren en plafonds zit, meten op en zeggen welke afwerking past. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis opname