Naar de inhoud
Stukadoorbedrijf Tilburg
Menu

Muren stucen in Breda

Wij stucen wanden glad in Breda en Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel: behangklaar of schilderklaar, met afplakken en opruimen.

Welke muren we in Breda tegenkomen

De gemeente Breda telt 89.383 woningen. De grootste groepen zijn gebouwd 1995 tot 2015 (20%) en vóór 1945 (16%). 16% van de woningen is van vóór 1945. Daar zit vaak nog oud pleisterwerk op steen of op latten; bij de opname kloppen we het af om holle plekken te vinden.

41% van de woningen is een appartement. Daar werken we per kamer, met de lift of het trappenhuis als enige toegang, en spreken we vooraf af waar we het materiaal kwijt kunnen. 28% van de woningen in de gemeente Breda is van een woningcorporatie. Huur je, dan vraag je voor stucwerk eerst toestemming aan je verhuurder.

Woningen in de gemeente Breda op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194516%
1945 tot 196515%
1965 tot 197516%
1975 tot 198513%
1985 tot 199513%
1995 tot 201520%
vanaf 20158%

Per wijk in Breda

Per wijk verschilt het: 88% eengezinswoningen in Prinsenbeek, 11% eengezinswoningen in Breda centrum.

6 van de 11 wijken van de gemeente Breda. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoning
Breda west16.08559%37%
Breda noord12.14552%40%
Breda oost11.64855%35%
Breda noord-west11.05279%51%
Breda centrum9.59011%9%
Breda zuid-oost9.17664%39%
Woningen in de gemeente Breda, 2025. Bron: CBS 86165NED.
WoningtypeDeel van de woningen
Tussenwoning35%
Hoekwoning12%
Twee-onder-een-kap5%
Vrijstaand7%
Appartement41%

Breda in cijfers

Bron: CBS 86165NED (2025) en 82550NED (1 januari 2026); rit: OSRM.
Gemeente BredaCijfer
Inwoners188.779
Woningen89.383
Eengezinswoningen59%
Koopwoningen55%
Huur van een corporatie28%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 419.000
Gebouwd vóór 199573%
Gem. oppervlak eengezinswoning142 m²
Adressen per km²2.282
Rijden vanaf Tilburg33,6 km, 31 min

Buurten in Breda met de meeste eengezinswoningen

8 van de 51 buurten met 50 of meer woningen in de gemeente Breda. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWoningenEengezinsKoop
Heilaar21598%92%
Buitengebied Prinsenbeek31897%94%
Buitengebied Bavel19392%95%
Bavel2.34289%73%
Prinsenbeek4.96388%78%
Overkroeten1.30286%64%
Liesbos29986%84%
Teteringen3.58785%76%

Zo werken we

In 4 stappen: opname, voorbereiden, stucen en opruimen. We kijken wat er op de muur zit, kloppen het af en meten de vierkante meters op. Lees hoe we muren stucen aanpakken, stap voor stap.

Wat we niet doen

  • Stucen op een muur die nat is door lekkage of optrekkend vocht. Eerst de oorzaak oplossen.
  • Schuren of afsteken van spuitpleister uit een huis van vóór 1994 zonder asbestonderzoek.

Parkeren voor de bus in Breda

Breda heeft een tijdelijke parkeervergunning voor bedrijven met KvK-inschrijving en een opdracht met adres, duur en werk, voor maximaal een maand per keer en drie keer per jaar. In de Singelzone kost die ongeveer 29,40 euro per maand (maandag tot en met vrijdag) en in de Centrumzone ongeveer 58,95 euro; voor het Stadshart is hij niet te krijgen. Wie het hele jaar in de stad werkt, kan een Zwerfvergunning Zakelijk nemen voor 1200 euro per jaar, en beide vraag je aan via het P-loket. Bron

Zero-emissiezone

Breda heeft nu een milieuzone binnen de singels, maar die geldt alleen voor diesel vrachtauto's tot en met emissieklasse 5; bestelwagens en personenauto's mogen er gewoon in. Vanaf 1 januari 2029 voert Breda een zero-emissiezone in voor vracht- en bestelvoertuigen. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 33,6 km rijden naar Breda, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Etten-Leur, Oosterhout, Rijen en Made.

De gemeente Breda telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Breda west (16.085 woningen), Breda noord (12.145 woningen), Breda oost (11.648 woningen) en Breda noord-west (11.052 woningen). Behalve in Breda zelf werken we ook in Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

Vragen over muren stucen in Breda

Stucen jullie ook muren in Breda?

Ja, in de hele gemeente Breda. Na een gratis opname krijg je een vaste prijs op papier.

Behangklaar of schilderklaar?

Gaat er behang op, dan is behangklaar genoeg. Wil je sauzen of schilderen, dan moet het schilderklaar zijn.

Komen jullie ook in Prinsenbeek, Teteringen en Ulvenhout?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 33,6 km rijden naar Breda, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Etten-Leur, Oosterhout en Rijen.

Muren stucen in de buurt van Breda

Muren stucen in Breda?

We komen kijken wat er op je muren en plafonds zit, meten op en zeggen welke afwerking past. Daarna krijg je een vaste prijs. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis opname